Nasza parafia w Rygałówce 7 lipca 2019 roku przeżywała niezwykły dzień – przepiękny Jubileusz 100-lecia istnienia parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Rygałówce. Uroczystość zgromadziła kilka pokoleń parafian i wielu znakomitych gości duchownych i świeckich oraz przedstawicieli służb mundurowych.

Jubileusz 100 lat istnienia parafii stał się okazją do sięgnięcia w przeszłość, przypomnienia historii powstania parafii i przywołania pamięci o zdarzeniach z życia parafian i kapłanów pracujących na naszej parafii, której my, dziś żyjący, staliśmy się spadkobiercami, ale także jesteśmy jej częścią.

Podziękowanie Panu Bogu za dar parafii, którą 100 lat temu powołał do istnienia ks. Bp Antonii Karaś, rozpoczęliśmy uroczystą Jubileuszową Mszą Św., której przewodniczył obecny ordynariusz diecezji ełckiej ks. Bp Jerzy Mazur. 

Błogosławieństwo ks. Biskupa udzielone dzieciom oraz wszystkim uczestnikom Jubileuszu, rozpoczęło drugą część uroczystości – część festynową, z bogatym programem artystycznym i atrakcjami towarzyszącymi.

Dziękujemy naszym gościom występującym na scenie za przyjęcie zaproszenia i udział w części artystycznej naszego Jubileuszu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom i panom z poszczególnych wsi za przygotowany poczęstunek i zorganizowanie stanowisk kulinarnych.

Słowa podziękowania kierujemy do pań ze służby zdrowia w Lipsku za bezpłatny pomiar ciśnienia i cukru oraz do służb mundurowych za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników i porządkiem przebiegu uroczystości.

Serdecznie dziękujemy panu Rafałowi za obszerną fotorelację z Jubileuszu.

Wyrażamy ogromną wdzięczność parafianom, wolontariuszom oraz wszystkim osobom spoza parafii zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie obchodów Jubileuszu naszej parafii, za modlitwę, pracę, wsparcie finansowe i poświęcony czas, które przyczyniły się do pięknego i radosnego przeżycia tego wyjątkowego dnia.


Więcej liturgii na dziś...

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela:
8:15, 10:00, 12:00 (Bohatery)

Święta:
8:15, 10:00

Dni powszednie:
8:00

KANCELARIA

Kancelaria parafialna codziennie do 9:00. a w razie potrzeby również w ciągu dnia.

Ks. Władysław Łada

Rygałówka 7
16-315 Lipsk

  (87) 642 11 60