8 marca - Piątek Wielkiego Postu to też i niezwykłe nabożeństwo - droga krzyżowa. Tradycja odprawiania tego wielkopostnego nabożeństwa wywodzi się z Jerozolimy.

W średniowieczu upowszechnili ją franciszkanie. Polega ona na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenie Go do grobu.  Stacje drogi krzyżowej to nie tylko odtworzenie wydarzeń z ostatnich dni Chrystusa. Mają one swą bogatą symbolikę i stanowią dla nas podstawę rozważań.

  Dziękujemy Paniom z Akcji Katolickiej za poprowadzenie rozważań pierwszej w tym roku drogi krzyżowej. Po tym nabożeństwie ksiądz kanonik z racji 8 marca odprawił mszę świętą w intencji wszystkich kobiet naszej parafii.


Więcej liturgii na dziś...

MSZE ŚWIĘTE

Niedziela:
8:15, 10:00, 12:00 (Bohatery)

Święta:
8:15, 10:00

Dni powszednie:
8:00

KANCELARIA

Kancelaria parafialna codziennie do 9:00. a w razie potrzeby również w ciągu dnia.

Ks. Władysław Łada

Rygałówka 7
16-315 Lipsk

  (87) 642 11 60