8 marca - Piątek Wielkiego Postu to też i niezwykłe nabożeństwo - droga krzyżowa. Tradycja odprawiania tego wielkopostnego nabożeństwa wywodzi się z Jerozolimy.

W średniowieczu upowszechnili ją franciszkanie. Polega ona na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenie Go do grobu.  Stacje drogi krzyżowej to nie tylko odtworzenie wydarzeń z ostatnich dni Chrystusa. Mają one swą bogatą symbolikę i stanowią dla nas podstawę rozważań.

Dziękujemy Paniom z Akcji Katolickiej za poprowadzenie rozważań pierwszej w tym roku drogi krzyżowej. Po tym nabożeństwie ksiądz kanonik z racji 8 marca odprawił mszę świętą w intencji wszystkich kobiet naszej parafii.